Foamiran to niezwykle delikatna pianka, w dotyku przypomina aksamit. Jest cienka, jej grubość to mniej więcej 1mm. Główną zaletą tego materiału jest niezwykła plastyczność, foamiran rozciąga się o około 10%, dzięki czemu z łatwością możemy zmieniać jego kształt i formę. Podgrzanie pianki nie tylko pozwoli nam ją formować ale też sprawi, ze zachowa ona swój nowy kształt.
Czym podgrzewać? Pianka jest na tyle elastyczna, że do jej formowania wystarczy ciepło Waszych rąk, doskonale w tym celu spisze się również żelazko czy też nagrzewnica.

Struktura materiału sprawia, że z łatwością wytniecie z niego dowolne kształty za pomocą nożyczek, dziurkaczy, wykrojników, doskonale radzi sobie z nim również ploter.

Pianka występuje w wielu kolorach, w naszym sklepie jest ich aż 30! Paleta barw jest naprawdę bogata, znajdziecie wśród niej zarówno delikatne pastele jak i żywe kolory.
Famiran możecie również barwić, doskonale w tym celu sprawdzają się pastele zarówno te mokre jak i suche, możecie również wykorzystać farby akwarelowe i zapewne wiele innych produktów jakie przyjdą Wam do głowy.

Foamiran daje naprawdę nieograniczone możliwości!
Moje twory na pewno nie są doskonałe, z foamiranem dopiero się poznajemy ale z przyjemnością pokaże Wam mój sposób na kwiaty.

1. Wytnij kształty

Kształt kwiatka możesz wyciąć za pomocą dziurkaczy, nożyczek, wykrojników. Foamiran jest cienkim materiałem dzięki czemu wycinanie z niego nie wymaga żadnego wysiłku.

1

2. Dodaj koloru

Famiran z łatwością można barwić praktycznie za pomocą wszystkiego. Ja przybliżę Wam dwa moje ulubione sposoby.
Pierwszy to farby akwarelowe. Pianka nie traci swoich właściwości pod wpływem wody, dlatego akwarele sprawdzają się idealnie, za ich pomocą można zrobić delikatne, subtelne przejścia kolorów.

2

Drugi sposób to pastele. Ja używam pasteli olejnych, ale suche sprawdzą się równie dobrze. Kolorujemy kwiaty kredką, a następnie delikatnie rozcieramy. Aby zrobić delikatne przejścia przydadzą Wam się nawilżane chusteczki.

4

Jeżeli wolicie delikatniejszy efekt nałóżcie kredkę na chusteczkę, a dopiero nią kolorujecie kwiaty.
Jak zrobić kwiaty z foamiranu

3. Formowanie kwiatów

Tu zaczyna się największa zabawa!
Foamiran zmienia swój kształt pod wpływem ciepła. Podgrzewać go możecie za pomocą żelazka, ciepła własnych rąk lub nagrzewnicy.
Dzisiaj pokaże Wam mój ulubiony sposób czyli z wykorzystaniem właśnie nagrzewnicy.

Potrzebna Wam będzie miękka, piankowa mata, szpilka oraz dłutko kulkowe.

Za pomocą szpilki wybijam kwiatka w matę, a następnie podgrzewam za pomocą nagrzewnicy.
UWAGA: Pod wpływem dużego ciepła pianka się kurczy, aby uzyskać pożądany efekt warto podgrzewać ją to stopniowo!

5

Kiedy kwiatek jest ciepły, wygniatam go dłutkiem kulkowym przesuwając je od zewnętrznej krawędzi płatka do środka.

6

W ten sposób przygotowuje pożądaną ilość kwiatków. Jak widzicie moje kwiaty mają różne rozmiary, mimo, że początkowo były takie same. Jest to efekt, różnego podgrzewania. Czym dłuższy kontakt z nagrzewnicą, tym kwiatek bardziej się kurczy.

7

4. Sklejanie i ozdabianie kwiatów

Kwiaty foamiranowe najłatwiej sklejać mi klejem na gorąco. Środek Waszego kwiatka mogą stanowić pręciki, ćwieki lub perełki, czasem można też całkowicie zrezygnować z ozdób.

8

Kurs powstał przy współpracy ze sklepem Przyda-Sie

logo